"Meeting" ve Španěsku

Další setkání v rámci evropského projektu ERASMUS + se odehrávalo v historickém španělském městě Segovia, v regionu Kastilia a Leon ve dne 8.-13. března 2015

Stěžejní částí pětidenního programu byla práce nad strukturou projektu. Skupinové činnosti, brainstorming i prezentace postupně přinášely další nápady a podněty. Projekt Erasmus + má přispět především ke sdílení elektronických materiálů mezi studenty a vyučujícími všech zapojených škol. Během jednání se konkretizovala témata a zaměření materiálů, rovněž jejich jazyk. Nedílnou součástí byla diskuse nad dosahem projektu, který pochopitelně nemůže zůstat redukován pouze na prostor jednotlivých škol, ale jeho působení se rozšíří i na město či region.

Pochopitelně že projekt přináší i poznávání nových míst, zvyklostí a historie. Segovia patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším místům Španělska. Najdete ji obklopenou zasněženými vrcholky hor v hornaté krajině. Nejznámější dominantou města je římský aquadukt, který návštěvník města spatří nejdříve. Ale Segovia se pyšní mnoha dalšími pamětihodnostmi: poslední gotickou katedrálou, jejíž věž sahá 163 metrů vysoko, sídelní hrad španělských králů. A právě ten je možná nejznámějším hradem: pro svou originální krásu si jej Walt Disney zvolil jako vzor pro hrady v pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků nebo Šípková Růženka.

Vyhledávání

© 2015 Všechna práva vyhrazena.